Smaiļotāji Straume un Rumjancevs vīlušies par neiekļūšanu galvenajā finālā olimpiskajās spēlēs

17:22, 10. augusts 0

LONDONA, Aug 10, BNS – Latvijas smaiļotāju divnieks (K-2) Krists Straume un Aleksejs Rumjancevs pēc piektdien neveiksmīgā starta pusfinālā bija vīlušies par neiekļūšanu galvenajā finālā 200 metru distancē Londonas olimpiskajās spēlēs.

Abi sportisti žurnālistiem teica, ka pusfinālā izlika visus spēkus, bet tikšanai galvenajā finālā ar to bija par maz.

"Izdarījām visu, ko varējām," pēc garas nopūtas norādīja Straume. "Visi [konkurenti] ir tik ļoti vienādi, ka mazākā kļūda var daudz izšķirt," viņš paskaidroja. "Izdevās starts, un viss brauciens bija ļoti labs. Protams, vajadzēja tikt [A finālā] – ar tādu mērķi mēs uz šejieni braucām. Bet sports ir sports, konkurenti šodien bija stiprāki," viņš secināja.

Straume atzina, ka ir vīlies, taču uzsvēra, ka pēc zaudējuma pusfinālā sestdien jāuzvar B finālā, jo cīņa par 9.vietu duetam būs šogad pēdējais starts. Olimpiskā starta satraukums Straumem esot vienmēr, taču šoreiz tas bijis mazāks nekā pirms četriem gadiem Pekinā. "Varbūt žēl, ka mazāks [satraukums]. Jābrauc mājās, jāatpūšas, jāpadomā, kas, kā un kāpēc," viņš sacīja un piebilda, ka airētāju izmitināšana atsevišķi no citiem olimpiešiem ārpus Londonas arī samazinājusi olimpisko spēļu izjūtu.

Pusfināla braucienā Straume nekādas kļūdas gan nesaskatīja, jo tas izdevies ļoti labs. Ne tik labs izdevies priekšbrauciens, kur bijis sliktāks starts. Pusfinālā arī malējais celiņš Latvijas laivai neko neizšķīra, uzskata Straume. Savukārt Rumjancevs teica, ka dienas gaitā vējš iegriezās tā, ka bija labvēlīgāks kanāla otrā pusē pusfinālā airējušajiem austrāliešiem, kuri minimāli pārspēja Latvijas duetu cīņā par kāroto 4.vietu, kas dotu vietu A finālā. Spraigā cīņā, sacenšoties spēkos līdzīgiem sāncenšiem, tas ir ļoti no svara, paskaidroja Rumjancevs.

Arī Rumjancevs atzina, ka ir vīlies. Viņam pēc finiša vēl likās, ka pusfinālā varētu būt iegūta 4.vieta, kas ļautu iekļūt A finālā, taču austrālieši bija nedaudz pārāki. Pašu kļūdas pusfinālā Rumjancevs nesaskatīja. "Nebija kļūdu, un visu distanci airējām labi. Nebija tā, ka beigās tikko līdz finišam tiktu. Viss it kā bija normāli," viņš paskaidroja.

„Izdarījām, ko varējām, diemžēl... Paši esam vīlušies ne mazāk par citiem," pastāstīja Rumjancevs. "Nekas, rīt jāuzvar B finālā, jāizdara viss iespējamais," viņš uzsvēra.

Rumjancevs atzina, ka visa olimpiskā sezona ekipāžai ir necila, un izskaidrojuma tam nav, jo šogad strādāts pat vairāk, bet galvenajā startā apliecināt savu piederību pasaulē labākajiem neizdevās. " Tāda kā bedre ir un kritums. It kā visu darām, bet mazliet pietrūkst. Varbūt it kā nebūtiski sīkumi, bet tie ietekmē," sprieda Rumjancevs.

Priekšsacīkstēs Latvijas ekipāža nebrauca ar maksimālo atdevi, jo rēķinājās, ka savā braucienā tiks piecniekā un pusfinālā iekļūs, pastāstīja Rumjancevs. Spēkus abi pietaupījuši pusfinālam.

Rumjancevs ir vīlies par viņa nepieteikšanu vieninieku (K-1) sacensībām 200 metru distancē. Sportists uzskata, ka tas nebūtu negatīvi ietekmējis viņa startu divniekā, jo olimpiskajā Ītonas bāzē visas tehniskās zonas ir izvietotas kompakti un nerastos sarežģījumi pēc vienas distances finiša raiti pārslēgties uz otru. "Tā nebūtu bijusi problēma, bet laikam nebija lemts," neapmierināts ar funkcionāru lēmumu bija Rumjancevs.

Tikai Londonā Rumjancevs uzzinājis, ka iespēja startēt vieniniekos viņam 200 metros būs liegta. "Man nepaskaidroja, kādēļ. Pateica, ka neairēšu, un viss. Tagad esmu fiziski ļoti labā formā un gatavojos startēt abās distancēs," teica Rumjancevs, atgādinot, ka iepriekš vairākkārt vienās sacīkstēs ir airējis gan vieniniekā, gan divniekā.

Par nākotni Rumjancevs domās pēc olimpiskajām spēlēm, taču viņš uzskata, ka vajadzētu kādas pārmaiņas. Galīgo lēmumu par turpmāko karjeru sportists pieņems pēc tam, kad būs atpūties pēc olimpiskā starta.

Jau ziņots, ka 5.vieta pusfināla braucienā liedza Straumem un Rumjancevam iekļūt galvenajā A finālā, kur sestdien astoņas laivas turpinās cīņu par medaļām. Arī B finālā smaiļotāju divnieki sacentīsies sestdien. Londonas olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.

BNS, (371) 67088625,

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem