Cīkstonis Zvirbulis sarūgtināts par neveiksmi olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā

16:47, 11. augusts 0

RĪGA, Aug 11, BNS - Latvijas brīvā stila cīkstonis Armands Zvirbulis pēc neveiksmes Londonas olimpisko spēļu ceturtdaļfināla cīņā, kas viņam liedza tālāku dalību turnīrā, bija sarūgtināts par neizmantotajām iespējām un pieļautajām taktiskajām kļūdām, vēsta Latvijas Radio.

Cīkstonis pēc zaudējuma Baltkrieviju pārstāvošajam Soslanam Gacijevam, kurš ir dzimis Uzbekistānā, bet pēc tautības ir osetīns, bija sarūgtināts.

"Protams, nav nekāds gandarījums. Pažēloju sevi par daudz, neizlikos pilnībā un pārāk taktiski nostrādāju," sacīja Latvijas sportists. Pirmajā periodā, kad rezultāts bijis 0:0, pretinieks veicis uzbrukumu ar kāju, kuru Zvirbulis gandrīz atvairījis. "Es it kā izlīdu no situācijas, taču pats sasteidzos, gāju kontaktā un apsēdos uz pēcpuses. Pēc tam jau bija psiholoģiski grūti otrajā periodā cīnīties, ja esi pirmo zaudējis," atzina Zvirbulis.

Pirmajā cīņā viņam izdevies sevi pārvarēt un izcīnīt uzvaru, lai gan sākumā arī bija iedzinējos, bet otrajā cīņā viņš sev līdz galam nav noticējis.

"Es pats neizmantoju visu, ko varēju. Tagad vēl esmu piekusis, bet noteikti, kad došos mājās, es ļoti pārdzīvošu par visu šo. Man bija grūti, bet to jau es zināju, ka būs grūti vismaz piecas reizes. Taču vajadzēja pārvarēt, pārvarēt, pārvarēt, bet es jau pie otrā grūti sāku baidīties," emocionāls pēc neveiksmes bija Latvijas cīkstonis.

Pirmā cīņa vairāk bijusi taktiska, jo abi pretinieki viens no otra baidījušies, savukārt otrajā Zvirbulis kļūdījies, jo vajadzējis darboties no aizsardzības, nevis censties pretinieku pieveikt uzbrukumos. "Šis baltkrievs, kas ir no Osetijas pārpirkts, viņš gāja droši atklātā cīņā. Pirmajā reizē, kad viņš man iegāja kājās es aizsargājos, bet otrajā periodā sajūtot, ka varu uzbrukt, gāju uz priekšu. Tā bija mana kļūda. Vajadzēja visu laiku aizsargāties, aizsargāties, aizsargāties un viss būtu bijis kārtībā. Bet es sāku iet uz priekšu un gribēju uzvarēt, bet tā ir ļoti liela kļūda. Te nav Latvijas čempionāts, kur tev sevi jāierāda. Te ir jācīnās no aizsardzības," secināja sportists.

Jau ziņots, ka svara kategorijā līdz 84 kilogramiem Zvirbulis sāka ar uzvaru astotdaļfinālā pār Hosē Danielu Diasu Roberti no Venecuēlas. Vēlāk ceturtdaļfinālā viņš zaudēja Baltkrieviju pārstāvošajam Soslanam Gacijevam. Pēc tam, kad Gacijevs pusfinālā zaudēja Haimem Juseptam Espinalam no Puertoriko, Zvirbuļa izredzes uz dalību gandarījuma turnīrā izplēnēja. Tiesības cīnīties par bronzas medaļu viņš iegūtu tikai tad, ja Gacijevs tiktu finālā.

BNS, (371) 67088625,

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem